O mnie

Szeroko pojętą informatyką interesuję się od lat - jeszcze za czasów gimnazjalnych, zanim jeszcze otrzymałem swój pierwszy komputer, wykazywałem żywe zainteresowanie komputerami. Kiedy zaś w moje ręce wpadł potężny (jak na tamte czasy) procesor Intel 486 zaczęły się na dobre czasy badania systemu MS-DOS (z nieśmiertelnym Norton Commanderem), pierwszy kontakt z Windows 3.11, oczywiście nie obeszło się bez zagrywania w gry. W następnych latach zacząłem poznawać coraz bardziej zarówno oprogramowanie, jak i sprzęt, w samych grach zacząłem interesować się stosowanymi technikami i sztuczkami, metodami budowy poziomów itp. Dziś zajmuję się szeroko pojętym web-developingiem, tworzę strony, posiadam znajomość popularnych systemów CMS. Zdarza mi się również pracować jako dziennikarz, głównie zajmujący się tematyką gier komputerowych. Poza IT, nie gardzę dobrą książką, fantastyką, fascynuję się japońską kulturą i językiem. I nie mogę żyć bez muzyki. Po prostu.


Umiejętności

 • Znajomość HTML oraz CSS pozwala mi na swobodne tworzenie stron
 • Potrafię pracować w zespole - z odpowiednią grupą ludzi, wszystko jest możliwe!
 • Potrafię korzystać z nowości dopiero wprowadzanych w HTML5 i CSS3, dzięki czemu tworzone przeze mnie strony są jeszcze lepsze
 • Bez problemu obsługuję takie programy graficzne jak GIMP, Paint.NET
 • Znam podstawy programowania na platformie .NET z wykorzystaniem języków takich jak C#, C++, Pascal i Visual Basic
 • Na potrzeby projektu wyszukuję i adaptuję różne skrypty napisane w PHP oraz JavaScript
 • Jestem pasjonatem - uwielbiam dowiadywać się nowych rzeczy, uczyć kolejnych technik i stawiać czoła wyzwaniom
 • Potrafię rozróżnić moduł RAM od karty sieciowej. Hardware jest jedną z moich pasji
 • Pracuję z wykorzystaniem takich platform CMS jak Wordpress, Joomla, Drupal, mogę też stworzyć sklep internetowy na skrypcie PrestaShop lub podobnym
 • Posiadam zaawansowaną znajomość systemów z rodziny Windows, radzę sobie też z różnej maści systemami Linux
 • Kocham Internet! Śledzę nowinki, technologie, osiągnięcia itp.
 • Język polski nie jest dla mnie czarną magią. W stopniu zaawansowanym znam angielski, uczę się również języka japońskiego
 • Potrafię zarządzać grupą ludzi, nawet w zadaniach o podwyższonym stopniu stresu
 • Dużą estymą dazę ruch OpenSource - czasami odnalezenie nowej aplikacji przypomina odkrycie nowego lądu

Doświadczenie

Freelancing/web developing

sierpień 2011 - obecnie

Postanowiłem zająć się ogólnie pojętym freelancingiem, stawiając przed sobą dwa główne cele. Po pierwsze, chciałem w większym stopniu skupić się na rozwoju swoich umiejętności tworzenia stron i aplikacji internetowych. Zapoznawałem się ze sposobami pracy bardziej doświadczonych web developerów, analizowałem ich praktyki oraz śledziłem procesy web designu. Po drugie, chciałem sprawdzić moje umiejętności w praktyce oraz poznać więcej branżowego "know how". Oczywiście, przy okazji poznałem wielu ciekawych ludzi na całym świecie oraz brałem udział w realizowaniu interesujących projektów.

Gaminator.tv/Redaktor, szef newsroomu

Grudzień 2007 - lipiec 2011

Portal społecznościowy dla graczy. Kiedy rozpoczynałem pracę w Gaminatorze, byłem po prostu newsmanem - człowiekiem od pisania najnowszych wieści ze świata cyfrowej rozrywki. W ciągu paru miesięcy awansowałem na stanowisko naczelnego newsmana, co w praktyce przełożyło się na szefowanie działem. Zarządzałem grupą ludzi piszących newsy dla portalu, tworzyłem FAQ i pomoce, brałem aktywny udział w procesie usuwania błędów i wprowadzania nowości do formularzy. Aktywnie pracowałem również jako redaktor, przez co napisałem mnóstwo recenzji, zapowiedzi, play-testów. Miałem również przyjemność organizować kilka interesujących wywiadów oraz organizować niemalże cały portal pod kątem takich imprez jak E3.

Oborniki Wielkopolskie Online/Newsman

Wrzesień 2007 - grudzień 2007

Lokalny portal informacyjny dla gminy Oborniki Wielkopolskie. Do moich obowiązków należało pisanie wieści, zarówno dotyczących najważniejszych wydarzeń w gminie, jak i zarządzanie działem "komputerowym".

Insimilion.pl/Redaktor

Kwiecień 2007 - grudzień 2007

Serwis poświęcony szeroko pojętej fantastyce, w szczególności komputerowym grom RPG. Jako redaktor zajmowałem się sporządzaniem tekstów dotyczących gier cRPG, brałem udział w tworzeniu całego działu poświęconego serii Fallout. Napisałem również kilka recenzji muzycznych oraz sporządziłem biografie kilku zespołów, których tematyka oscylowała w okolicach fantasy.

Rock Radio Wielkopolska/Administrator

Maj 2004 - marzec 2007

Pierwsza poważna praca - otrzymałem propozycję załozenia i administrowania oficjalnym forum popularnego radia Rock Radio. Z wykorzystaniem skryptu phpBB szybko stworzyłem forum, które błyskawicznie zaczęło żyć. Poza codziennym administrowaniem forum, stworzyłem również unikalną szatę graficzną nawiązującą do muzyki rockowej. Niestety, po uśmierceniu radia przez KRRiTV forum przepadło w odmętach sieci.

Tawerna RPG/Redaktor, opiekun działu

Luty 2002 - kwiecień 2005

Najlepsze miejsce dla poszukiwacza dobrej fantastyki - w nim miałem przyjemność stawiać pierwsze kroki jako quasi-dziennikarz. Sporządzałem rozmaite artykuły dla działu gier cRPG, po pewnym czasie nawet stałem się oficjalnym opiekunem działu. Wiązało się z tym czuwanie nad współpracownikami, korekta tekstów oraz (przede wszystkim) techniczne tworzenie całości z wykorzystaniem dobrodziejstw języka HTML.


Edukacja

Wyższa Szkoła Komunikacji I Zarządzania

Październik 2007 - lipiec 2011

Specjalność: Technologie i Zastosowania Internetu